Burmistrz W. Ziętkowski odebrał gratulacje za zdobycie wysokiej oceny ratingowej przez naszą gminę. Burmistrz W. Ziętkowski odebrał gratulacje za zdobycie wysokiej oceny ratingowej przez naszą gminę.

Gratulacje na ręce burmistrza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do niecodziennego zdarzenia doszło na sesji budżetowej Rady Miejskiej w Środzie. Prezes INC Rating, Jacek Mrowicki, złożył gratulacje za zdobycie oceny BBB+ wiarygodności kredytowej przez naszą gminę.

Ocena ratingowa agencji INS Rating Sp. z o.o. spełnia wymogi polskie oraz europejskie. Określa ona zdolność do obsługi swojego zadłużenia przy jednoczesnym inwestowaniu.
Gmina otrzymała kategorię inwestycyjną BBB+, a perspektywa dalszej oceny jest stabilna. Polityka zadłużania jest zatem realizowana w sposób bezpieczny. Wzrost budżetu w ciągu ostatnich 5 lat wyniósł blisko 50 milionów złotych, co na tle innych gmin jest wysokim wynikiem. Wynika z tego, że gmina Środa bardzo dobrze potrafi wyważyć liczbę inwestycji z koniecznym zadłużeniem się, by je przeprowadzić.
Prezes INC Rating, Jacek Mrowicki, złożył na ręce burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego dyplom i pogratulował całej Radzie Miejskiej prężnego działania i mądrych decyzji dotyczących inwestycji.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.