1 listopada równoległa do cmentarza ulica Nekielska będzie jednokierunkowa. Ruch odbywać będzie się w stronę ul. Witosa, tj. w kierunku Nekli 1 listopada równoległa do cmentarza ulica Nekielska będzie jednokierunkowa. Ruch odbywać będzie się w stronę ul. Witosa, tj. w kierunku Nekli Fot. Janusz Ludwiczak

Środa: Drogowe zmiany na Wszystkich Świętych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek zmieni się organizacja ruchu w rejonie średzkiej nekropolii. Ulice sąsiadujące z cmentarzem będą jednokierunkowe. Z kolei we Wszystkich Świętych komunikacja miejska kursować będzie według niedzielnego rozkładu jazdy.

1 listopada organizacja ruchu wokół cmentarza będzie taka, jak w latach ubiegłych. I tak ruch ulicą Nekielską odbywać będzie się w stronę ul. Witosa, tj. w kierunku Nekli, na ul. Wrzesińskiej przejazd możliwy będzie od cmentarza w kierunku drogi wojewódzkiej nr 432, tj. w stronę ul. Żwirki i Wigury. Ruch na ulicy Plantaża prowadzony będzie od ulicy Wrzesińskiej w kierunku cmentarza. Z kolei kierowcy ulicą Polną pojadą tylko od Nekielskiej do Strzeleckiej.

W piątek po południu mogą wystąpić również utrudnienia w centrum miasta w związku z przejściem procesji żałobnej, która o godz. 14:00 wyruszy z kolegiaty i przejdzie ulicami Środy na cmentarz. Ok. godz. 14:30 na cmentarzu zostanie odprawiona msza św.

Do 3 listopada prowadzona będzie akcja „Znicz”, w ramach której policjanci będą szczególnie sprawdzać stan trzeźwości kierowców oraz weryfikować wyposażenie i niezbędne uprawnienia.

– W dużej ilości miast organizacja ruchu przy cmentarzach zostanie zmieniona, by usprawnić przejazd zdecydowanie większej liczby pojazdów niż zwykle. Zalecamy zwracać uwagę na znaki i nie jeździć na pamięć – apeluje asp. Edyta Kwietniewska, rzeczniczka średzkiej policji.

Jak dodaje: – Apelujemy również do pieszych uczestników ruchu, aby wyposażyć się w element odblaskowy w odzieży, bądź przy torebce. Z pewnością poprawi on nasze bezpieczeństwo nawet w mieście. Piesi powinni pamiętać, że przed wejściem na jezdnię są zobowiązani zachować szczególną ostrożność i mogą przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Na cmentarz można wybrać się również komunikacją miejską. Pod średzką nekropolię dojeżdżają autobusy linii nr 3, 6, 7 13.

– We Wszystkich Świętych średzka komunikacja funkcjonować będzie zgodnie z niedzielnym rozkładem jazdy – informuje Piotr Urbaniak ze średzkiego Urzędu Miejskiego.

 

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA