Oskarżony został skazany m.in. na 2 lata ograniczenia wolności. Oskarżony został skazany m.in. na 2 lata ograniczenia wolności.

Skazany za zabicie psa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 15 grudnia w Sądzie Rejonowym w Środzie rozpatrywana była sprawa brutalnego zabicia psa w Koszutach. Wyrok zapadł, pomimo że oskarżony nie pojawił się na sali sądowej.

Pod koniec sierpnia zgłoszono średzkiej policji, że jeden z mieszkańców Koszut zabił własnego psa i zakopał go w przydomowym ogrodzie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli niedaleko domu 49-letniego mężczyzny świeżo zakopane zwłoki zwierzęcia.
Mieszkaniec Koszut sam przyznał się do tego, że kilkukrotnie uderzył swojego psa młotkiem w głowę. Tłumaczył, że kilka dni wcześniej zwierzę zostało potrącone i było w ciężkim stanie, a on nie posiadał środków finansowych na jego leczenie. Zabijając psa, chciał ulżyć mu w cierpieniach. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.
Podczas październikowego posiedzenia sądu wyrok nie zapadł, gdyż członkowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Środzie, występowali przed sądem w roli oskarżyciela posiłkowego oraz pokrzywdzonego, domagając się surowszej kary dla oskarżonego.
W ubiegłym tygodniu wydano nieprawomocny wyrok, w którym orzeczono karę w wysokości 2 lat ograniczenia wolności poprzez świadczenie nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cel społeczny w wymiarze 40 godzin tygodniowo, zakazu posiadania zwierząt na okres 10 lat, nawiązki oskarżonego w wysokości 1 tys. zł na rzecz TOZ-u oraz przepadku dowodu rzeczowego. Sąd nałożył też na mieszkańca Koszut obowiązek powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.