Po pierwsze konsultacje Fot. Radosław Jagieła

Po pierwsze konsultacje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Środy reagują nerwowo. Najpierw skrytykowali nie tyle pomysł, co samo wdrożenie strefy płatnego parkowania. Teraz krytykują z kolei ideę przeniesienia węzła komunikacyjnego z Lipowej na Inwalidów Wojennych. Dziwią się, że miasto wydaje 80 tys. zł, przesuwając węzeł o kilkaset metrów

Co to zmieni? Pytają. „Dlaczego nie było konsultacji przed wydaniem pieniędzy na tę inwestycję? To co było idealne, zostało zepsute. Gdzie bezpieczeństwo dzieci które muszą dotrzeć do szkoły?” - pyta internautka na naszym Facebooku.
„Bez sensu wydane pieniądze! 200-300 metrów- co to zmieni? A tak w ogóle po co ta pętla w centrum miasta - żeby z przesiadką i dłużej czasu jechać na drugi koniec miasta? Lepiej niech ktoś pomyśli o zmianie tras, bo na razie ciężko w niektóre miejsca dotrzeć.” - wtóruje kolejna.
I najbardziej istotne w tym wszystkim jest nie to, że średzianie krytykują. Ważniejsze jest to, że wyrażają swoją opinię. Może warto więc, aby władze użyły takiego narzędzia jakim są konsultacje społeczne. Po to, aby się wsłuchać w głos ludu, wszak vox populi vox Dei. I nie chodzi o konsultowane każdej najmniejszej inwestycji. Jednak transport publiczny zawsze będzie żywo komentowany. A konsultować można na wszelki sposób: osobiście, przez ankiety, internet itp. Poddaje pod rozwagę.

► CZYTAJ TAKŻE: Powstaje nowy węzeł autobusowy

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA