Środa: Obcokrajowcy z promilami Fot. Policja

Środa: Obcokrajowcy z promilami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci odebrali prawa jazdy dwóm obcokrajowcom, którzy poruszali się po średzkim drogach pod wpływem alkoholu.

We wtorek, 8 października krótko przed godz. 13 jeden z mieszkańców Środy powiadomił funkcjonariuszy o mężczyźnie, który znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Mundurowym udało się zatrzymać kierowcę zafiry, zmierzającego w kierunku Kleszczewa. 34-letni Białorusin miał 2,32 promila alkoholu.

Nieco ponad 12 godzin później, już w środę o godz. 1:22 na ul. Czerwonego Krzyża policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który jechał na tzw. „podwójnym gazie”. Kierowca miał w organizmie 2,18 promila alkoholu. Obywatel Ukrainy stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

W ostatnich dniach doszło również do kilku zdarzeń drogowych. I tak w ubiegłą środę po godz. 13 85-letni średzianin, jadąc mercedesem ulicą Inwalidów Wojennych podczas wykonywania manewru cofania najechał tyłem na idącą chodnikiem 85-letnią pieszą. Kobieta trafiła z obrażeniami ciała do szpitala. Kierującego zatrzymano prawo jazdy, gdyż poszkodowana przebywała w szpitalu więcej niż 7 dni. Sprawą zajmie się sąd.

Z kolei w niedzielę na w Marianowie 41-letni kierowca samochodu marki octavia wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 11 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami, gdyż kierowca samochodu spowodował zagrożenie w ruchu drogowym, a motocyklista nie zastosował się do zakazu wyprzedzania.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA