GPŚ - Usługi graficzne
Środa: Zmarł zasłużony średzianin Fot. Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej

Środa: Zmarł zasłużony średzianin

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie żyje Tadeusz Patecki. W 2008 r. otrzymał on od władz miejskich medal honorowy "Ad Valorem".

Tadeusz Patecki był znany w całej Polsce jako działacz społeczny, Prezes Stowarzyszenia „Katyń” w Poznaniu, Członek Zarządu Federacji Stowarzyszeń Federacja Rodzin Katyńskich w Warszawie.

Rodziny katyńskie działają na terenie całej Polski, na bieżąco podtrzymują kontakty między sobą i wymieniają wszelkie informacje, które mogą służyć do ujawnienia całej prawdy o zbrodni katyńskiej. Zajmują się upamiętnianiem ofiar, jako inicjatorzy takich przedsięwzięć, jak pomniki, tablice pamiątkowe, publikacje. Istnieją, aby gromadzić wiedzę o zbrodni ludobójstwa w Katyniu, Miednoje, Charkowie i chronić pamięć o tych tragicznych wydarzeniach.

Zmarły był też Starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie. W 2016 r. otrzymał Szablę Kilińskiego., czyli najwyższe odznaczenie rzemieślnicze ustanowione przez Kongres Rzemiosła Polskiego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 8 października o godz. 14:00 w kościele pw. Św. Katarzyny i Najświętszego Serca Jezusowego w Koszutach.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ