GPŚ - Usługi graficzne

Środa: Miejski monitoring do poprawy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie jest wykluczone, że w przyszłym roku w mieście pojawi się więcej kamer cyfrowych zamiast dotychczasowych analogowych. To reakcja na coraz większy wandalizm.

Przypomnijmy, że w poprzednim numerze „Głosu Powiatu Średzkiego” pisaliśmy o zniszczeniach, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w parku Łazienki. Ponadto w okresie wakacyjnym na terenie miasta dokonano zniszczeń, których naprawa wyniosła ponad 17 tys. zł. W związku z naszymi publikacjami radny miejski Jarosław Frach w poniedziałek 23 września zorganizował komisję infrastruktury. Bezpieczeństwo w mieście było jednym z głównych omawianych tematów. 

Teren nowego parku Łazienki i przestrzeni wokół Jeziora Średzkiego to najbardziej newralgiczny punkt po niemal każdym weekendzie w kwestii wandalizmu. Od piątku na terenie wspomnianego parku funkcjonują dwie kamery. Łącznie na terenie Środy znajdują się 63 kamery, z czego tylko 18 z nich działa w systemie cyfrowym, czyli pozwala na dokładne odczytanie obrazu.

Komendant straży miejskiej podczas komisji Dariusz Czubaj wnioskował o 80 tys. zł w przyszłorocznym budżecie, co miałoby pozwolić na wymianę ośmiu kamer. Część z nich miałoby zastąpić obecne analogowe kamery w pobliżu jeziora, których obraz pozostaje wiele do życzenia.

Okazuje się, że teren wokół jeziora średzkiego jest dodatkowo pilnowany przez policjantów w piątki i soboty w godzinach wieczornych. Dodatkowe patrole wysyłane są na ten obszar w godz. 16:00-00:00, 18:00-02:00 i 20:00-04:00. Poza rejonem przy jeziorze policjanci pojawiają się w rejonieparków przy centrum miasta, a tak- że w rejonie osiedla Jagiellońskiego. Komendant policji Piotr Wawrzyniak przekonywał radnych, że widoczna jest działalność policji w tym obszarze. W okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia dodatkowe patrole wylegitymowały 502 osoby. Policjanci przeprowadzi 24 interwencje, ujawnili 136 wykroczeń i wystawili 105 mandatów.

Radny Jarosław Frach podczas komisji przytoczył też dane z tegorocznych zniszczeń w mieniu, które opracował Zakład Gospodarki Komunalnej. Straty wyniosły 38 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ