GPŚ - Usługi graficzne

Środa: Kto śmieci nad jeziorem?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Butelki i puszki po alkoholu nad brzegiem Jeziora Średzkiego to niestety coraz częstszy widok. Miejscowi wędkarze postanowili uświadomić ten narastający problem.

Zdjęcia pojawiły się na facebookowym profilu koła nr 130 Środa Miasto. Na kilku fotografiach pokazano m.in. przepełnione kosze na śmieci, pozostawione siatki z puszkami po piwie lub też butelki po mocniejszych trunkach, które znalazły się bezpośrednio w wodzie. – Przypominamy drogim koleżankom i kolegom, że podczas imprez zorganizowanych obowiązuje zakaz picia alkoholu. Za wasze i nasze bezpieczeństwo odpowiada organizator, dlatego proszę wziąć to do serca – czytamy na facebookowym profilu. Mimo, że do końca nie wiadomo, kto odpowiada za taki bałagan, apel jest skierowany bezpośrednio do wędkarzy.

– Łowisko według Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, który każde go z nas obowiązuje, sprzątamy także przed łowieniem w promieniu 5 metrów, choćby po to, aby nie narazić się na sankcje podczas ewentualnej wizyty służb kontrolnych – czytamy w dalszej części. Jeden z wędkarzy zauważa też, że chociażby puste puszki po kukurydzy czy opakowania po zanęcie są o wiele lżejsze niż przed ich przyniesieniem. Ale też jednocześnie stwierdza, że prawdopodobnie nie wszystkie śmieci należą do miłośników łowienia ryb.

Warto przypomnieć, że za opróżnianie pojemników na terenie miasta odpowiedzialne są Usługi Komunalne. Pracownicy samorządowej spółki każdego dnia opróżniają pełne kosze.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ