×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Rozpoczęli 25. rok funkcjonowania ośrodka akademickiego [ZDJĘCIA] Fot. Janusz Ludwiczak

Rozpoczęli 25. rok funkcjonowania ośrodka akademickiego [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W sobotę 28 września w gmachu Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej zabrzmiał „Gaudeamus igitur”, a ślubowanie złożyli studenci pierwszego roku.

– Z radością otwieram kolejny rok akademicki 2019/2020. Będzie on dla nas jubileuszowy. Rozpoczynamy 25. rok funkcjonowania ośrodka akademickiego w Środzie. Myślę, że Ci co wybrali naszą uczelnie będą z tego wyboru zadowoleni. Przypomnę, że w tej chwili kształcimy na kierunkach:  pedagogika, edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, praca socjalna, ekonomia, informatyka, dietetyka i filologia angielska, rosyjska i niemiecka – mówił podczas uroczystości prof. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk, rektor Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej.

Następnie studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie, deklarując sumiennie zdobywać wiedzę i umiejętności, dbać o godność studenta i dobre imię uczelni, odnosić się z szacunkiem do członków społeczności akademickiej oraz pełnić godną postawę studenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W dalszej części uroczystości wykład inauguracyjny „Zrozumieć naturę ludzką” wygłosił prof. nadzw. dr hab. Antoni Szczuciński.

Na zakończenie inauguracji odśpiewano „Gaudeamus igitur”.

Uczelnia w Środzie powstała w 1995 r., najpierw jako filia jednej z warszawskiej szkół wyższych. Dziesięć lat później powstała niezależna Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej.

– Przez pierwsze 10 lat funkcjonowaliśmy jako zamiejscowy ośrodek  Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej z Warszawy. Założyliśmy Fundację Edukacja i tak powstała Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna. Cieszy mnie, że udało się wybudować piękny budynek i uczelnia funkcjonuje, bo wiele szkół wyższych zakończyło działalność. Mamy studentów z powiatu śremskiego, jarocińskiego, wrzesińskiego, a nawet z Poznania. Z Rataj szybciej się dojedzie do Środy niż na kampus na Morasku, a wykładowcy są Ci sami, wręcz u nas jest taniej niż na Uniwersytecie w Poznaniu. Zdecydowana większość to studenci pracujący, którzy mają zajęcia w weekendy. W tygodniu zajęcia mają uczniowie szkoły podstawowej i liceum. W sumie ze słuchaczami studiów podyplomowych i ośrodków zamiejscowych mamy w każdym roku 1,5 tysiąca studentów – objaśnia prof. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk.

– Obchody jubileuszowe planujemy zorganizować w czerwcu. W planach mamy konferencję naukową, uroczyste absolutorium 25-lecia, zjazd absolwentów i uroczysty koncert – podsumowuje rektor WWSSE.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.