Czy w tym miejscu potrzebna jest sygnalizacja świetlna? Czy w tym miejscu potrzebna jest sygnalizacja świetlna?

Nowa sygnalizacja świetlna?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegły czwartek podczas LV sesji budżetowej radni uchwalili projekt planowanych przyszłorocznych wpływów i wydatków w gminie. Wśród wolnych głosów pojawił się również ciekawy głos mieszkańców Środy przekazany przez jedną z radnych.

Projekt budżetu na 2018 rok został zatwierdzony praktycznie bez zmian. Jedyne poprawki wynikały głównie z zaleceń Regionalnej Izby Obrachunkowej. Wśród radnych największą dyskusję wzbudziło planowane powstanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych w naszym mieście. Burmistrz W. Ziętkowski wyjaśniał, że chociaż w Środzie rzeczywiście nie ma takich samochodów, i tak będzie to duża promocja dla miasta oraz ułatwienie dla osób, które przejeżdżają przez naszą gminę i korzystają z aut elektrycznych.
Szczegóły planowanych przez gminę inwestycji i ich kwot można znaleźć na stronie internetowej powiatu oraz w naszym zeszłotygodniowym artykule na portalu www.glospowiatusredzkiego.pl.
Ciekawy głos mieszkańców przedstawiła pod koniec sesji radna Róża Frąckowiak. Chodziło o przejście dla pieszych na ulicy 20 Października, przy parkingu łączącym tę ulicę z ulicą Lipową. Według radnej i wielu średzian jest tam bardzo niebezpiecznie, często dochodzi w tym miejscu do wypadków i potrąceń pieszych, dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Być może rada miejska, burmistrz oraz starosta pochylą się nad tym wnioskiem i rozpatrzą go, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki oraz wolę mieszkańców.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.