GPŚ - Usługi graficzne

Środa: Krwiodawcy z odzyskanym defibrylatorem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Odnalazł się defibrylator, który skradziono krwiodawcom. Warte blisko 3 tys. zł urządzenie służyło do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tutejszej komendy w sierpniu zostali zawiadomieni o tym, że z siedziby średzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża skradziono defibrylator. Kradzież nastąpiła tydzień wcześniej jednak członkowie stowarzyszenia liczyli, że złodziej zwróci urządzenie, gdy zorientuje się do czego służy. Mimo upływającego czasu ważny przedmiot nie wracał, więc krwiodawcy poprosili o pomoc policjantów. Defibrylator był wyjątkowy, gdyż służył do celów edukacyjnych. Jego zadaniem było nauczać ludzi, jak krok po kroku udzielać pierwszej pomocy nieprzytomnej osobie.

Funkcjonariusze pełniący dyżur kryminalny tego dnia: st.sierż. Karol Mikołajczyk i sierż. Jakub Zawielak zaangażowali się w wykrycie sprawcy i przede wszystkim w odzyskanie tak ważnego aparatu. Wszystko wskazywało na to, że na niecodzienne urządzenie mógł połaszczyć się ktoś, komu członkowie PCK udzielali pomocy, wyposażali w ubrania, zabawki czy inne potrzebne rzeczy. Kryminalni wytypowali grupę osób, a wśród nich kilku podejrzanych. W wyniku przeszukania  defibrylator znaleziono u 55-letniego mieszkańca gminy Środa.

Cenny przyrząd wrócił do PCK, a w środę 25 września obaj policjanci, którzy rozwiązali sprawę mieli okazję usłyszeń podziękowania z ust samej szefowej średzkiego stowarzyszenia krwiodawców, Bogusławy Deiksler. Dążyła ona do tego, by prócz pisemnych podziękowań osobiście przekazać komendantowi insp. Pawłowi Wawrzyniakowi oraz funkcjonariuszom jak bardzo cieszy się z odzyskania sprzętu. Jak podkreśliła, odnaleziony aparat znów powrócił do użytku, by uczyć dzieci, młodzież i dorosłych, jak ratować ludzi.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ