Środa: 150 wykroczeń na miejskiej obwodnicy! Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Środa: 150 wykroczeń na miejskiej obwodnicy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od wielu miesięcy średzianie skarżą się na samochody, które ze zbyt dużą prędkością jeżdżą północną ramą miasta.

Od czasu pierwszego zgłoszenia minęło już kilka miesięcy a policjanci ruchu drogowego we wskazanym miejscu i ulicach przyległych zatrzymali już osiem praw jazdy. - O jeżdżących szybko kierowcach w okolicy jeziora i w ciągu obwodnicy średzcy policjanci informują dość często. Skargi średzian na szybką jazdę kierowców północną ramą miasta nie ustają. Zatem kontrole w tym miejscu oraz karanie kierowców łamiących prawo również ustać nie mogą – podkreśla naczelnik miejscowej drogówki kom. Marcin Puzicki. Odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców są bardzo częste w tym właśnie rejonie patrole drogówki. Policjanci potwierdzają, że łamiących ograniczenia prędkości nie brakuje.

W okresie od pierwszych w tym roku skarg na szybko jeżdżące samochody „obwodnicą miasta” funkcjonariusze średzkiej drogówki skontrolowali w tym rejonie 161 aut, ujawniając 154 wykroczenia. Dla 132 kierujących pojazdami brawurowa i niezgodna z przepisami jazda zakończyła się ukaraniem mandatem karnym, 22 kierowców zostało pouczonych, natomiast na jednego kierowce policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu za popełnione przez niego wykroczenie. Północna rama miasta okazała się również miejscem gdzie zatrzymany został jeden kierowca, który swoim samochodem podróżował pod wpływem alkoholu. W trzech przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów a dla ośmiu kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h jazda samochodem zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy.

Ostatnimi osobami, które musiały pożegnać się z dokumentem zezwalającym na prowadzenie pojazdów był kierowca Mercedesa, który w dniu 11 września br. na ul. Popiełuszki przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h, oraz kierujący Porsche, który w dniu 9 września również na ulicy Popiełuszki przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 69 km/h. Kierowca Porsche rozmawiając z policjantem wyjaśnił, że zabrał członków rodziny na przejażdżkę wypożyczonym z salonu samochodem i „trochę go poniosło” Na koniec stwierdził, że zamierzał zakupić samochód tej marki jednak ze względu na zatrzymane prawo jazdy jeszcze zastanowi się czy tak szybki samochód to odpowiednie dla niego auto. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 złotych.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.