Zmarł były proboszcz parafii w Winnej Górze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek 9 września zmarł ks. Franciszek Regulski, emerytowany proboszcz parafii w Winnej Górze.

Ks. Franciszek Regulski urodził się 3 października 1940 roku w Białośliwiu (obecnie diecezja bydgoska). Po maturze zdanej w 1958 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Pile wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, które ukończył w 1965 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1965 roku z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego.

Posługę kapłańską jako wikariusz rozpoczynał w parafii w Powidzu. Następnie był wikariuszem w parafiach: św. Józefa w Bydgoszczy, Łabiszynie, Barcinie, Kowalewie, Witaszycach oraz Bydgoszczy. W 1980 roku został mianowany proboszczem parafii w Linówcu, gdzie posługiwał przez 4 lata. W 1984 roku objął, jako proboszcz, parafię w Kołdrąbiu, a w 1990 roku parafię pw. św. Michała Archanioła w Winnej Górze, gdzie duszpasterzował do przejścia na emeryturę w 2000 roku. Od 1996 roku pełnił funkcję wicedziekana dekanatu miłosławskiego. Będąc na emeryturze mieszkał w Książu Wielkopolskim.

Wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędą się w czwartek 12 września w kościele pw. NMP Wniebowziętej i św. Mikołaja Bp. w Książu Wielkopolskim. Msza św. pogrzebowa tamże w piątek 13 września o godzinie 11.00 pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 13 września w Książu Wielkopolskim pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA