Od poniedziałku w związku z zawodami utrudnienia będą dotyczyć ścieżki pieszo-rowerowej Od poniedziałku w związku z zawodami utrudnienia będą dotyczyć ścieżki pieszo-rowerowej Fot. Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej

Środa: Będą utrudnienia nad jeziorem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zbliżają się Okręgowe Karpiowe Mistrzostwa Okręgu, które zostaną zorganizowane na średzkim jeziorze. Utrudnienia będą dotyczyć ścieżki pieszo-rowerowej.

Zawody odbywać się będą od środy 11 września do niedzieli 15 września. W związku z tym, zbiornik średzki zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania przez cały przyszły tydzień, począwszy od poniedziałku 9 września. Zawodnicy będą mogli w środę 11 września w godz. 10:00-14:30 wjechać ścieżką do swoich stanowisk i rozładować się. Ponadto jeden raz dziennie firma kateringowa w godz. 13:00-15:00 będzie przejeżdżać w celu rozwiezienia posiłków. W niedzielę 15 września w godz. 09:00-12:00 zawodnicy mogą wjechać autami w celu spakowania sprzętu. W trakcie trwania zawodów sędziowie będą jeździć po ścieżce pieszo-rowerowej.

– Apeluję do użytkowników ścieżki pieszo-rowerowej o wyrozumiałość. Takie zawody są organizowane raz w roku. Nie chciałbym, aby doszło do takich sytuacji, jak dwa lata temu. Wtedy doszło do wyzywania zawodników i sędziów. Ich auto znajdowało się na ścieżce – informuje Marcin Pyzdrowski, prezes Klubu Karpiowego Sazan.

Prezes klubu zwraca też uwagę na zakaz pływania po zbiorniku poza służbami mundurowymi. W tym roku w zawodach będzie uczestniczyć 26 drużyn, po dwie osoby w każdej.

– Możliwe jest zmieszczenie takiej liczby zawodników karpiowych tylko dzięki temu, że jeden z brzegów jest wyczyszczony z roślinności – dodaje Marcin Pyzdrowski.

Warto dodać, że organizatorzy mają wszystkie niezbędne zgody na organizację wydarzenia w takiej formie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA