Środa: Będzie bezpieczniej na Niedziałkowskiego? Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Środa: Będzie bezpieczniej na Niedziałkowskiego?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę 28 sierpnia odbyło się spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach. Głównym celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa na ul. Niedziałkowskiego w Środzie, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do łamania prawa.

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Środzie wpłynęły dwa materiały filmowe na których widoczne są samochody jadące drogą rowerową jak i chodnikiem ul. Niedziałkowskiego w Środzie stwarzając bardzo duże zagrożenie. Sprawą tą od razu zajęli się policjanci.

Na podstawie tych przypadków i w związku z dbaniem o poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jak i innych użytkowników drogi, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – kom. Marcin Puzicki zaplanował spotkanie w którym udział wzięli Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kościanie, Agnieszka Juskowiak, Specjalista Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kościanie, Hubert Chłapowski i Kierownik Obwodu Drogowego w Zaniemyślu, Karol Helwig.

Spotkanie odbyło się w środę 28 sierpnia w miejscu zagrożonym, przy ul. Niedziałkowskiego, dzięki czemu specjaliści mogli zobrazować swoje propozycje, których było bardzo wiele. Jedną z nich było zastosowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, jednak o finalnym rozwiązaniu policjanci poinformują, gdy zapadnie ostateczna decyzja w tej sprawie.

Kom. Marcin Puzicki informuje też, że na ul. Niedziałkowskiego wzmożone zostały patrole drogówki, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji.

► CZYTAJ TAKŻE: Środa: Kolejny chodnikowy pirat [FILM]
► CZYTAJ TAKŻE: Pirat drogowy z Niedziałkowskiego zatrzymany! [wideo]
► CZYTAJ TAKŻE: Środa: Brawurowy kierowca na ul. Niedziałkowskiego [wideo]

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.