Dębicz: Płonął dom – przyczyną pożaru telefon komórkowy Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej

Dębicz: Płonął dom – przyczyną pożaru telefon komórkowy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotni poranek doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Dębiczu. Na miejsce zjechało pięć wozów straży pożarnej. Jak się okazało, pożar wybuchł w wyniku zapalenia się telefonu komórkowego podczas ładowania.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze o godz. 9:30. Na miejscu interweniowali strażacy z OSP Mączniki oraz ze średzkiej jednostki  średzkiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

– W wyniku rozpoznania okazało się, że pożarem objęte jest wyposażenie jednego z pomieszczeń w budynku jednorodzinnym. Jak się okazało przyczyną pożaru było zapalenie się telefonu komórkowego podczas ładowania. Według statystyk straży pożarnej rośnie liczba pożarów spowodowanych urządzeniami podłączonymi na stałe do prądu takimi jak czajniki czy ekspresy do kawy a także ładowarki telefonów komórkowych. Przypominamy aby weryfikować jakie urządzenia domowe są na stałe wpięte do instalacji elektrycznej. Pamiętajmy aby używać ładowarek dedykowanych konkretnym modelom telefonów a po zakończeniu ładowania bezwzględnie wyłączać ładowarkę z gniazdka – informuje  kpt. Daniel Pawłowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp.

Wspólne działania strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Środzie Wlkp. i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mącznikach polegały na ugaszeniu palącego się pomieszczenia oraz oddymieniu pozostałej części budynku. Strażacy udzielili także kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z mieszkańców, który samodzielnie podjął próbę gaszenia przed przyjazdem straży pożarnej.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA