Kierowca złamał nie jeden przepis Kierowca złamał nie jeden przepis Fot. Czytelnik

Środa: Kolejny chodnikowy pirat [FILM]

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kolejny szalony kierowca pędził chodnikiem na ul. Niedziałkowskiego koło cukrowni. To już drugi taki przypadek w Środzie w ciągu kilkunastu dni.

Kilka dni temu Polskę obiegł film drogowego pirata, który pędził samochodem po chodniku na ul. Niedziałkowskiego. Szybka reakcja policji pozwoliła na zatrzymanie szaleńca. To jednak nic nie nauczył kolejnych śmiałków.

9 sierpnia o godzinie 15:33. Zamknięty przejazd kolejowy. Przed rogatkami kolejka aut sięgająca aż do cukrowni. Zjazd w stronę dworca przejezdny. Jedno z aut mija po lewej stronie kolumnę samochodów i bez problemu skręca wprawo w stronę dworca kolejowego. W tym czasie inny kierowca postanowił skrócić sobie drogę i przejechał po chodniku. Chwilę wcześniej jechała tam osoba na hulajnodze. Wszystko nagrała kamera samochodowa, jednego z aut stojących w kolejce. Kierowca przysłał film na adres redakcji Głosu Powiatu Średzkiego.

Policja o sytuacji dowiedziała się od naszej redakcji.

– Oczyścicie po przejrzeniu filmu podejmiemy niezbędne czynności w celu ustalenia sprawcy czynu – mówi rzecznika prasowa średzkiej komendy policji asp. Edyta Kwietniewska. – To jest oczywisty skandal – oburza się policjantka.
Jednocześnie apeluje do wszystkich świadków podobnych zdarzeń, aby wszelkie dowody np. filmy czy zdjęcia przesyłać bezpośrednio funkcjonariuszom na specjalnej policyjnej stronie http://stopdrogowymwariatom.pl.

Przypomnijmy, że kierowcy zatrzymanemu wcześniej za podobny czyn mundurowi postawili kierowcy 9 zarzutów związanych z łamaniem przepisów drogowych, za które grozi kilkutysięczna grzywna, zatrzymanie prawa jazdy do 3 lat oraz 49 punków karnych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. To on zadecyduje o wysokości kary dla pirata drogowego.

Media

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA