GPŚ - Usługi graficzne

Środa: Deklaracje śmieciowe pod kontrolą

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Średzcy urzędnicy zapowiadają weryfikację deklaracji śmieciowych mieszkańców i przedsiębiorców. Za nieprawidłowości mogą posypać się kary.

Ilość śmieci w przeliczeniu na jednego mieszkańca w gminie Środa wzrasta z roku na rok. Opłaty za ich zbiórkę i utylizację ponoszą wszyscy mieszkańcy opłacający „podatek śmieciowy”. Z uwagi na fakt, że wzrost ilości produkowanych śmieci przez mieszkańców jest nieadekwatny do liczby wynikającej ze złożonych deklaracji uprzejmie informuję, że od dnia 1 września 2019 r. gmina rozpocznie proces weryfikacji zgodności deklaracji ze stanem faktycznym. W przypadku stwierdzenia rozbieżności, będą naliczane kary. Weryfikacją objęte będą również podmioty gospodarcze. Sprawdzane będą umowy i ich wykonanie.

- Urząd Miejski w Środzie przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz o wszelkich zmianach dotyczących ilości osób podlegających niniejszej opłacie. Również podmioty gospodarcze prowadzące działalność są zobowiązane posiadać umowy zawarte z odbiorcami odpadów oraz udokumentowany ich wywóz.

W powyższych sprawach, informacji udzielają pracownicy Referatu Podatkowego Urzędu Miejskiego pod numerami telefonów: 61 286 77 65 i 61 286 77 58, ul. Daszyńskiego 5, I piętro, pokój 223. W Referacie tym należy dokonać ewentualnej korekty złożonych deklaracji w terminie do 31.08.2019 roku, tak aby były one zgodne z stanem faktycznym w celu uniknięcia naliczenia kar – informuje Agnieszka Kimmel, kierownik Referatu Podatkowego w Urzędzie Miejskim.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ