Prezes Rafał Ratajczak wierzy w osiągnięcie jak najlepszego wyniku na 100-lecie klubu. Prezes Rafał Ratajczak wierzy w osiągnięcie jak najlepszego wyniku na 100-lecie klubu.

Środa: Poloniści rozpoczęli nowy sezon

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Utrzymanie w trzeciej lidze jest celem Polonii Środa na zbliżający się sezon. Mimo mniejszego finansowego wsparcia władze klubu wierzą, że to założenie uda się osiągnąć.

Przedsezonowe informacje zostały przedstawione podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek 26 lipca na stadionie Polonii. Najbardziej aktywny podczas spotkania z dziennikarzami był oczywiście prezes Rafał Ratajczak, który szczegółowo przedstawił sytuację w klubie.

Prezes Polonii przypomniał, że przed klubem dziewiąty sezon w trzecioligowych rozgrywkach. Będzie on z pewnością trudniejszy ze względu na mniejsze finansowe wsparcie, m.in. z budżetu powiatu, o czym już informowaliśmy na łamach GPŚ. - Mieliśmy wielki dylemat. Już od początku roku słyszeliśmy, że te środki będą znacząco mniejsze. I są one dużo mniejsze. Zarząd Polonii postanowił, że te środki, które otrzymaliśmy z powiatu, czyli 21 tys. zł miesięcznie to są środki, które pozwolą funkcjonować w pełni zespołowi kobiet i rezerw – poinformował Ratajczak.

- Wracamy do systemu finansowania pierwszej drużyny ze środków sponsorów. Mamy od nich 35 tys. zł na każdy miesiąc. Blisko 60 firm płaci różne środki. Brakuje nam dużych i strategicznych partnerów. Po rozmowie ze sponsorami wiemy, że będziemy mogli zebrać łącznie 45 tys. zł miesięcznie. Potrzebna jest kwota 65 tys. zł na miesiąc, aby klub właściwie funkcjonował. Nie mamy jeszcze zapewnionych tych pieniędzy. Otrzymaliśmy 300 tys. zł z PZPN za Pro Junior System i 40 tys. zł za wygranie wielkopolskiego Pucharu Polski. To są znaczące kwoty, które pozwolą jednak na pokrycie poprzednich zobowiązań – dodał prezes Polonii.

Po oficjalnej części konferencji, zapytaliśmy prezesa o poziom kadry zespołu w zbliżającym się sezonie. - Przygotowując się do tego znacznie mniejszego budżetu, musieliśmy podjąć działania, aby zapewnić tańszych zawodników, ale też utrzymać kilku naprawdę dobrych zawodników. Jeśli na boisko wyjdzie pierwszy skład i wszyscy będą zdrowi z tej pierwszej jedenastki, to poziom nie powinien być znacząco gorszy. Powyżej wieku młodzieżowca mamy dziesięciu zawodników. Reszta piłkarzy to rocznik 1999 i młodsi, którzy muszą zdobywać doświadczenie. W poprzednim sezonie mieliśmy 14-15 zawodników na podobnym poziomie. Jeżeli teraz ktoś wypadnie z pierwszego składu, to w jego miejsce musi wejść bardzo młody zawodnik – dodaje Ratajczak.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.