Środa: Brawurowy kierowca na ul. Niedziałkowskiego [wideo]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Średzka policja wszczęła postępowanie ws. brawurowego przejazdu kierowcy na ul. Niedziałkowskiego w Środzie.

Do zdarzenia doszło w piątek 26 lipca ok. 15.40 na jednej z największych średzkich ulic. Na nagraniu widać, jak kierowca brawurowo przejeżdża po ścieżce pieszo-rowerowej. Obserwując zdarzenie, zauważamy w pewnym momencie wyhamowanie pojazdu. Na ścieżce znajdowali się wtedy piesza i rowerzysta, którzy prawdopodobnie cudem uniknęli potrącenia. Później kierowca zjeżdża na drogę, żeby po chwili znów pojawić się na ścieżce i przejechać tuż przed zamykającymi się szlabanami.

Jeden z kierowców nagrał to zdarzenie i przekazał do Radia Poznań. Zostało ono opublikowane na profilu Moto Sygnały, na którym zazwyczaj pojawiają się sytuacje o utrudnieniach w ruchu. Publikacja dość szybko pojawiła została rozpowszechniona na lokalnych forach internetowych. Policjanci apelują, żeby każdy taki przypadek zgłaszać na policję.

- Nie otrzymaliśmy takiego zgłoszenia. Niezależnie od tego, będziemy analizować nagranie. Liczymy, że uda się nam odczytać tablice rejestracyjne audi - poinformował wczoraj Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji w wypowiedzi dla Głosu Wielkopolskiego. Z pomocą przyszli internauci, którzy opublikowali screeny z nagrania z tablicami rejestracyjnymi. Średzka policja prowadzi obecnie postępowanie w tej sprawie. Trwają poszukiwania kierowcy.o

Media

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.