×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

"W Sejmie też musi być miejsce na Agrounię" - przekonuje Michał Kołodziejczak "W Sejmie też musi być miejsce na Agrounię" - przekonuje Michał Kołodziejczak Fot. Janusz Ludwiczak

Środa: Michał Kołodziejczak spotkał się z rolnikami i zapowiedział start w wyborach [GALERIA ZDJĘĆ]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Problem suszy, niskiej ceny wieprzowiny, warchlaków i tuczników, konkurencja ze strony marketów i podporządkowanie się obcemu kapitałowi – to tematy jakie poruszał Michał Kołodziejczak, założyciel Agrounii. podczas spotkania, które odbyło się w piątkowy wieczór w średzkim ośrodku kultury.

– Musimy zawalczyć o swoje. Jesteśmy podporządkowani obcemu kapitałowi. Jak mówił Andrzej Lepper: "jak trzeba być na ulicy to trzeba być", inaczej będzie nas wykańczać Romańczuk [Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - przyp. red.] – mówił podczas piątkowego spotkania z rolnikami Michał Kołodziejczak.

Określany mianem "Młodego Leppera" założyciel Agrounii (wcześniej Unii Warzywno-Ziemniaczanej) i przywódca powstającej partii Prawda zapowiedział start w wyborach.

– Zapowiadają się 3 bloki. Czy nie możemy wprowadzić coś swojego? W Sejmie też musi być miejsce na Agrounię. Trzeba w każdym okręgu zebrać 5 tysięcy podpisów, na co jest sześć tygodni. Dzisiaj nie mamy swoich przedstawicieli ani w związkach rolniczych ani w partiach – zaznaczył Michał Kołodziejczak.

Więcej o planach Agrounii i partii Prawda w środowym wydaniu "Głosu Powiatu Średzkiego".

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.