Nowy proboszcz ks. Paweł Pospieszny przez ostatnie dziewięć lat był duszpasterzem nowopowstałej parafii św. Karola Boromeusza w Kościanie Nowy proboszcz ks. Paweł Pospieszny przez ostatnie dziewięć lat był duszpasterzem nowopowstałej parafii św. Karola Boromeusza w Kościanie Fot. A.Brambor / Parafia św. Józefa w Środzie Wlkp.

Środa: Nowy proboszcz w parafii św. Józefa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minioną niedzielę wierni z parafii św. Józefa powitali nowego proboszcza, którym został ks. Paweł Pospieszny. Zastąpił on dotychczasowego gospodarza parafii na os. Jagiellońskim, ks. dr. Jacka Stępczaka, który po blisko 9 latach pełnienia posługi duszpasterskiej, decyzją arcybiskupa został przeniesiony do Poznania.

Ks. Paweł Pospieszny do tej pory był proboszczem parafii św. Karola Boromeusza w Kościanie, która powstała dziewięć lat temu. Nowy duszpasterz parafii na os. Jagiellońskim święcenia kapłańskie przyjął w 1996 roku. Jego wprowadzenie odbyło się w trakcie mszy świętej w niedzielne południe w obecności ks. dziekana Janusza Śmigla. Podczas nabożeństwa odbyło się publiczne wyznanie wiary i liturgiczne objęcie urzędu, a jednym z pierwszych wyzwań nowego dusz pasterza była uroczystość Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego, która odbyła się dwa dni później.

Do tej pory proboszczem parafii św. Józefa był ks. dr Jacek Stępczak, który pełnił posługę od 31 lipca 2010 r., a wcześniej był wikariuszem w średzkiej kolegiacie. Decyzją arcybiskupa Stanisława Gądeckiego został on przeniesiony do parafii Nawrócenia św. Pawła na poznańskich Ratajach. To nie jedyne zmiany w parafii św. Józefa. Ks. Mateusz Gierlich z dniem 24 sierpnia zostanie mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu. Jego miejsce zajmie ks. Przemysław Boiński z Wronek.

Zmiany również w innych średzkich parafiach. Pod koniec sierpnia ks. Tomasz Agatowski wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP zostanie przeniesiony do parafii św. Józefa w Opalenicy. Jego miejsce zajmie ks. Michał Nowak, dotychczasowy wikariusz parafii św. Marcina i św. Stanisława Biskupa w Rakoniewicach.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.