Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego nastąpił już w parafii w Koszutach. Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego nastąpił już w parafii w Koszutach. Archidiecezja Poznańska

Środa: Nawiedzenie obrazu wkrótce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Z Maryją w nowe czasy” to hasło trwającego w Archidiecezji Poznańskiej Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Do parafii dekanatu średzkiego kopia jasnogórskiego obrazu trafi na początku lipca.

Jak podkreśla w specjalnej instrukcji Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki Nawiedzenie „to czas, w którym wierni mogą złożyć swoje życie – troski i radości – przed łaskawym Obliczem Matki i Królowej oraz nabrać sił do pracy nad sobą. Nawiedzenie ma dopełnić dzieła Jasnogórskich Ślubów Narodu i obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski oraz powołania do istnienia biskupstwa w Poznaniu”.

Zdaniem metropolity hasło - ”Z Maryją w nowe czasy” - uwydatnia i wyznacza szczegółowy cel i sposób przeżycia Nawiedzenia Obrazu Maryjnego, którego specyfiką jest nowa ewangelizacja. Realizacja tego hasła powinna się dokonywać m.in. poprzez: przepowiadanie i słuchanie Słowa Bożego w kościele, nawrócenie przez spotkanie z Bożym Miłosierdziem w sakramencie pokuty, odnowione i gorliwe uczestnictwo w liturgii, a także nauczanie i praktykowanie żywej wiary i ducha ewangelicznego w życiu osobistym i rodzinnym, środowiskowym i parafialno-społecznym. Nawiedzenie poprzedzą czterodniowe rekolekcje w każdej parafii.

Daty nawiedzenia w kościołach dekanatu średzkiego

3 lipca - Krerowo
4 lipca – Mączniki i Bagrowo
5 lipca - Murzynowo Kościelne
6 lipca - Środa Wlkp. – Kolegiata
7 lipca - Środa Wlkp. – Kolegiata
8 lipca – Środa Wlkp. – Najświętszego Serca Jezusa
9 lipca – Środa Wlkp. – św. Józefa
10 lipca – Mądre
11 lipca – Nietrzanowo

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA