Co znajdzie się w pałacu w Winnej Górze? Co znajdzie się w pałacu w Winnej Górze? www.dabrowski-winnagora.pl

Winna Góra: Jaki pomysł na pałac?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs na zagospodarowanie kompleksu pałacowego w Winnej Górze.

Jak czytamy w regulaminie, zadanie konkursowe polega na opracowaniu koncepcji programowo-organizacyjnej instytucji kultury działającej w będącym własnością Województwa Wielkopolskiego zespole pałacowo-parkowym w Winnej Górze, zwanej dalej Koncepcją.

Powinna ona uwzględniać: istniejące uwarunkowania przestrzenne zabytkowego pałacu w Winnej Górze oraz jego historię, w szczególności postać i spuściznę Jana Henryka Dąbrowskiego, a także Wielkopolskę, w zakresie dziedzictwa materialnego i niematerialnego, przepisy prawa dotyczące obiektów wpisanych do rejestru zabytków, istniejące uwarunkowania lokalizacyjne – odpowiednią infrastrukturę techniczną obiektu wraz z informacją zawierającą wstępne rozwiązania techniczne możliwe do zastosowania w obiekcie zabytkowym. Maksymalny planowany koszt wykonania niezbędnych prac nie powinien przekroczyć 5 mln zł. Koncepcje można składać do piątku 14 lipca. Szczegóły znajdują się na stronie: www.umww.pl/konkurs-winna-gora.

Przypomnijmy, że pałac w Winnej Górze w ubiegłym roku stał się własnością Województwa Wielkopolskiego. Radni sejmiku zdecydowali o zakupie zabytkowego budynku i przyległego parku za kwotę 9,5 mln zł. Uroczyste otwarcie znajdującego się w nim muzeum nastąpiło w październiku ubiegłego roku, jeszcze przed wyborami samorządowymi. Obiekt jest obecnie oddziałem Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA