Jędrzej Józefowicz wyruszy niedługo ze Środy do Rzymu. Jędrzej Józefowicz wyruszy niedługo ze Środy do Rzymu.

Środa: Pójdzie do grobu św. Piotra

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzki podróżnik i pielgrzym Jędrek Józefowicz 1 lipca wyrusza ze Środy pieszo do Rzymu. W planach ma m.in przejście włoskiego etapu szlaku Via Francigena. To jeden z najdłuższych europejskich szlaków pielgrzymkowych, wiodący do grobu Św. Piotra.

Średzianin przeszedł już m.in. Szlak św. Jakuba w Hiszpanii. Jak pisze na swoim blogu ta pielgrzymka to „osobiście również było to poznanie Boga, który nie odstawiał nas, mnie na krok, który wielokrotnie ratował z trudnych sytuacji”. Wtedy też zrodził się pomysł kolejnej podróży. Chciał iść do Jerozolimy lub Rzymu. „Jerozolima od początku wydawała mi się niemożliwa, ze względu na sytuację w Syrii. Skupiłem się na szlaku do Rzymu” - pisze na blogu.

„Piesza wyprawa, w ciszy, z naturą pokazuje też co na co dzień zaśmieca Twoją głowę, kiedy idziesz sam, kiedy odłączasz się od swoich współtowarzyszy słyszysz w głowie swoje problemy, ale też to co w Twoich myślach zajmuje najwięcej miejsca najwięcej czasu. Możesz nad tym pracować” - tłumaczy.

Podróż Jędrka można będzie śledzić na www.facebook.com/wpodrozypolak/.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA