Od 29 maja będzie można już składać projekty do Średzkiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Od 29 maja będzie można już składać projekty do Średzkiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Projekty tydzień później

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że już od 22 maja będzie można składać wnioski do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Jednak z uwagi na opóźnienie w publikacji uchwały w dzienniku urzędowym, termin przesunął się o tydzień.

Propozycje inwestycji do zrealizowania składać będzie można od 29 maja do 4 czerwca. Wzór wniosku można znaleźć na stronie www.bo.sroda.wlkp.pl lub w sekretariacie Urzędu Miejskiego. Głosowanie mieszkańców trwać będzie natomiast w dniach 25 czerwca – 1 lipca. Przypomnijmy, że nowością podczas tegorocznego BO będzie możliwość głosowania na projekty nie tylko w Ratuszu, ale również za pomocą internetu.
Do podziału będzie pół miliona złotych. 400 tys. zł otrzyma więc miasto Środa, a wieś pozostałe 100 tys. zł. Nadal też aktualne ma być zastrzeżenie, że realizacja pojedynczego projektu w ramach pomysłów miejskich nie będzie mogła przekraczać 100 tys. zł. Projekty wiejskie będzie można składać o wartościach według liczby mieszkańców: do 50 tys. zł, do 30 tys. zł i do 20 tys. zł.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.