Na ulicach Środy, po dniach targowych, "fruwa" sporo śmieci. Na ulicach Środy, po dniach targowych, "fruwa" sporo śmieci.

Kontrolują w dni targowe

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Poprawia się sytuacja związana z utrzymaniem czystości na średzkim targowisku. Tak twierdzi Dariusz Czubaj, komendant średzkiej straży miejskiej.

Od dłuższego czasu problemem dotyczącym rejonu targowiska są torby jednorazowe, które pozostają na stanowiskach targowych i następnie są przenoszone przez wiatr na okoliczne ulice. Ta sytuacja jest najbardziej uciążliwa w dni targowe czyli w czwartek i sobotę.
Z informacji przekazanych przez Dariusza Czubaja, komendanta straży miejskiej, wynika, że strażnicy często kontrolują targowisko i przypominają wystawcom o obowiązkach związanych z zachowaniem należytej czystości stanowiska po zakończonym dniu targowym. Jednak do tej pory nie wystawiono jeszcze żadnego mandatu.
Kontrole są też prowadzone pod kątem zachowania zadeklarowanej ilości stanowisk. Zwiększają się również budżetowe wpływy za ich zajmowanie. Jak poinformował Waldemar Owczarzak, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, jest to nawet o 10 tys. zł więcej niż w poprzednich miesiącach.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.