Szymek często się uśmiecha pomimo trudniej walki z chorobą. Szymek często się uśmiecha pomimo trudniej walki z chorobą. archiwum prywatne

Szymek nadal walczy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mały średzianin Szymon Walkowiak nieustannie musi zmagać się z różnymi przeciwnościami losu. W jego walce z chorobą pojawiają się bowiem komplikacje. Mimo tych trudności, walka nadal trwa.

Szymek, wspólnie z rodzicami, spędził dwa marcowe tygodnie w szpitalu z powodu zakażenia. Później nastąpiły konsultacje w Warszawie i oczekiwanie na dalszą diagnozę stanu zdrowia Szymka. - Zakażenie zmusiło lekarzy do zmiany planu leczenia, ale wszystko zależało od tego, co powie dr Paley. Ostatecznie zdecydował on, że Szymek od razu zostanie przyjęty do szpitala i skierowany na operację, podczas której druty zostaną usunięte z nóg – relacjonują rodzice Szymona.

Operacja odbyła się 2 kwietnia. Co najważniejsze, przebiegła pomyślnie i bez komplikacji. - Dr Paley stwierdził, że jest zadowolony z przeprowadzonych dotychczas zabiegów i ocenił, że zakażenie nie zaszkodziło w leczeniu. Niestety w prawej nodze kości nie są jeszcze w pełni zrośnięte, dlatego pozostawiona została płyta je łącząca. Oznacza to, że za około dwa miesiące czekać nas będzie jeszcze jeden zabieg – mówią rodzice Szymona.

Aktualnie Szymek ma na nogach ochronne półgipsy. Taki stan będzie się utrzymywał do zagojenia ran i wyciągnięcia szwów. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi ma się ich pozbyć tak, aby rozpocząć rehabilitację i naukę chodzenia. Oznacza to zbliżanie się do zakończenia pierwszego etapu leczenia. Późniejsza rehabilitacja ma potrwać kolejnych 6 tygodni. - Mamy nadzieję, że dotrwamy do niej już bez żadnych komplikacji – dodają rodzice małego średzianina.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.