Adrian Nowak podczas omawiania sytuacji finansowej powiatu. Adrian Nowak podczas omawiania sytuacji finansowej powiatu. Tomasz Małecki/Radio Września

Skarbnik na pełen etat

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Miejski będzie miał skarbnika na pełnym etacie. Adrian Nowak zrezygnuje z pracy w Trzemesznie i od 1 czerwca będzie pracował jedynie w średzkim magistracie.

Adrian Nowak jest zatrudniony na etat w Urzędzie Miejskim w Trzemesznie. Stanowisko skarbnika w Środzie objął w grudniu, po wyborach samorządowych. Wraz z przegranymi wyborami przez Wojciecha Ziętkowskiego, ze stanowiska skarbnika zrezygnowała bowiem Maria Olejniczak.

Burmistrz Piotr Mieloch ogłosił wtedy konkurs na następcę ustępującej skarbnik, jednak nie udało się znaleźć odpowiedniego kandydata. Pojawił się więc pomysł na zatrudnienie Adriana Nowaka na niepełny etat i jego pracę w urzędzie po godzinach, w tym m.in. przygotowanie analizy finansów publicznych na otwarcie obecnej kadencji zarówno dla gminy, jak i dla powiatu.

W połowie lutego Radio Poznań poinformowało, że skarbnik jest zatrudniony w średzkim urzędzie na ćwierć etatu. Odbywało się to za zgodą burmistrza Trzemeszna, Krzysztofa Derezińskiego. Włodarz miasta w powiecie gnieźnieńskim miał wówczas obawy, czy skarbnik zatrudniony w tamtejszym urzędzie po jakimś czasie nie odejdzie do Środy. Słowa te okazały się proroczymi. Jak poinformował portal trzemeszno24.pl, Adrian Nowak postanowił złożyć rezygnację z pracy w Trzemesznie.

Informacja została też potwierdzona przez burmistrza Piotra Mielocha. - Zastosowaliśmy takie połowiczne rozwiązanie. Chcieliśmy pokazać specyfikę pracy i to, co gmina oferuje. Pan Adrian okazał się bardzo dobrym fachowcem. Ma umiejętność spojrzenia na to, co stanie się za 5-10 lat, a to akurat w pracy skarbnika jest niezwykle ważne. Nasza współpraca zaczęła się dobrze układać i w pewnym momencie zaproponowaliśmy panu Adrianowi możliwość pracy na pełen etat. Doszedł on do wniosku, że w Środzie będzie mu lepiej niż w Trzemesznie – mówi burmistrz Piotr Mieloch.

Adrian Nowak rozpoczął od 1 kwietnia pracę na pół etatu, natomiast od 1 czerwca będzie już zatrudniony w pełnym wymiarze godzin w średzkim Urzędzie Miejskim.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.