Mieszkańcy Środy odwiedzając kiermasz, chętnie dokonywali zakupów. Mieszkańcy Środy odwiedzając kiermasz, chętnie dokonywali zakupów.

Kiermasz Wielkanocny [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W minioną Niedzielę Palmową 14 kwietnia na Starym Rynku w Środzie odbył się 8. Średzki Kiermasz Wielkanocny.

Blisko 60 wystawców zaprezentowało swoje wyroby gastronomiczne, spożywcze oraz rękodzieła. Na płycie rynku królowały wyroby z sera, także oscypki, a smakosze mogli również skosztować wojskowej grochówki. Swoje stoisko miało także Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział Środa oraz Fundacja Pomocy Dzieciom „PomaGosie”.
Burmistrz Piotr Mieloch wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Wullertem złożyli mieszkańcom świąteczne życzenia, a następnie zaprosili wszystkich na tradycyjny bezpłatny poczęstunek, czyli żurek z „kiełbasianą wkładką”, serwowany przez Stołówki Gminne.
Słoneczna pogoda na średzką starówkę przyciągnęła wielu zwolenników handlowej przedświątecznej niedzieli. Z kolei miłośnicy muzyki mogli podziwiać występy artystyczne, m.in. uczennic z SP2 oraz Anastazji i Piotra z muzykami. Natomiast najmłodsi, mieli okazję podziwiać małe zoo i „pokręcić” się na karuzeli.

Galeria

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.