Drzewo zagrażające dzieciom na placu zabaw zostanie wkrótce usunięte. Drzewo zagrażające dzieciom na placu zabaw zostanie wkrótce usunięte.

Zagrożenie dla dzieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka tygodni temu w średzkich parkach miejskich Zakład Gospodarki Komunalnej przycinał drzewa i krzewy. Czytelnicy zgłaszają jednak do redakcji, że nadal rosną takie, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców.

Ich zdaniem jest tak m.in. w przypadku jednego z drzew w parku przy ul. Westerplatte. „Spróchniałe drzewo rośnie tuż przy placu zabaw dla dzieci. Przy kolejnym silnym wietrze może się przewrócić na niego” - pisze w wiadomości do redakcji średzianin.
Iwona Nagórko-Czwojdrak z ZGK poinformowała nas, że skierowano już wniosek o pozwolenie wycięcia pięciu drzew w Środzie do wojewódzkiego konserwatora zabytków, w tym także to, o którym monitował mieszkaniec. Zgodnie z przepisami, takie pozwolenie jest wymagane w odniesieniu do drzew i krzewów rosnących w parku, ogrodzie lub w innej formie zaprojektowanej zieleni wpisanej do rejestru zabytków układów urbanistycznych.
Wycinka niebezpiecznych drzew nastąpi więc zaraz po wydaniu niezbędnych decyzji przez konserwatora.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.