Wydrukuj tę stronę
Teren przy ulicy Kosynierów jest porządkowany. Teren przy ulicy Kosynierów jest porządkowany.

Powoli przestaje szpecić

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Teren na „Korbolach”, na którym włodarze poprzedniej kadencji planowali powstanie parku, zaczyna być porządkowany i ma przestać szpecić tamtejsze okolice.

Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę, że nawieziona i pozostawiona w tym miejscu ziemia psuje wizerunek „Korboli”. Domagali się od władz uporządkowania terenu.
Wśród samorządowców pojawiły się wątpliwości, czy tamtejsze grunty zagospodarowane były przez poprzednich włodarzy zgodnie z prawem. Okazało się jednak, że ziemia do wyrównania terenu na ul. Kosynierów była zwożona zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Rozpoczęły się więc prace porządkowe.
Trwają też rozmowy starosty z burmistrzem, mające na celu utworzenie tam zielonej strefy wraz z łącznikiem między ulicami Topolską i Kosynierów. W planach jest również posadzenie drzew i utworzenie parku z małą architekturą, np. ławkami.
- Nie ma możliwości bowiem przeznaczenia tych terenów pod inne inwestycje, gdyż są to nieużytki o obniżonym poziomie, częściowo zalane wodą – mówi starosta Ernest Iwańczuk.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl