Amelka wystąpiła w spocie promującym program Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Amelka wystąpiła w spocie promującym program Edukacyjna Sieć Antysmogowa. screen: youtube.com

Amelka apeluje o zdrowe powietrze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Młoda średzianka Amelia Cyka ma wiele zainteresowań i pasji. Jedną z nich jest modeling. Udało jej się nawet wystąpić w spocie społecznym, promującym dbanie o jakość powietrza w naszym kraju.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza, realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym, spółką Inea, Ministerstwem Cyfryzacji, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Stowarzyszeniem Metropolia Poznań. W spocie dzieci zwracają się do swoich rodziców i mówią o zanieczyszczeniu powietrza. Namawiają dorosłych do zmian w dotychczasowych przyzwyczajeniach – zaprzestania palenia w kominkach, starych i dymiących piecach, spalania śmieci oraz porzucenia samochodów na rzecz komunikacji miejskiej lub rowerów.
Amelka zgłosiła się do warszawskiej agencji reklamowej. Pewnego dnia do jej mamy Magdaleny zadzwoniono z propozycją, by Amelka wzięła udział w zdjęciach do filmu kampanii społecznej. Razem pojechały więc na nagranie do Poznania. - Każdy uczestnik kolejno nagrywał swoją kwestię. Nie stresowałam się, a pan reżyser był bardzo miły – wspomina średzianka.
Amelka jest skromną dziewczynką, która prowadzi bardzo aktywny tryb życia: od 4 lat ćwiczy gimnastykę artystyczną w szkole Dance-Art w Środzie, w której skład wchodzą zajęcia, m.in. z obręczą czy szarfą oraz Jazz. Trenuje też pływanie, ma już nawet za sobą pierwsze zawody. Swoją przyszłość chce związać z medycyną i zostać lekarzem, jednak zaznacza, że w wolnym czasie chciałaby zająć się też modelingiem.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.