Obecnie zaczęto przenosić już dotychczasową kociarnię. Obecnie zaczęto przenosić już dotychczasową kociarnię.

Nowe miejsce dla kotów i psich seniorów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozpoczynają się prace związane z przebudową Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Środzie. Projekt na taką inwestycję był jednym ze zwycięskich w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim.

Powstanie pomieszczenia dla zdrowych i chorych kotów oraz dla psów-seniorów czyli takich, które w schronisku są już od wielu lat, a ich wiek jest dość znaczący.
- Opracowano koncepcję na postawienie ocieplonego kontenera o powierzchni około 35 metrów kwadratowych, który będzie stanowił miejsce dla kotów i psów. Każde pomieszczenie ma zostać wyposażone w instalację wodną i kanalizacyjną, a także być ogrzewane grzejnikiem elektrycznym – tłumaczy Michał Orłowski z Wydziału Inwestycji.
Całość inwestycji ma zostać podzielona na dwie części. Do pierwszej należeć będą roboty ziemne pod obiektem, jak również instalowanie podziemnych instalacji. Ma ona zakończyć się w połowie kwietnia. W tym też czasie spodziewane jest dostarczenie budynku, który będzie montowany z gotowych elementów na miejscu. - Takim sposobem będziemy mogli zakończyć inwestycję pod koniec maja i przekazać ją użytkownikowi, którym jest Zakład Gospodarki Komunalnej – dodaje M. Orłowski.
Jak mówi pracownik schroniska pani Andżelika, aktualnie w placówce znajduje się około 50 psów i niespełna 10 kotów. - Brakuje miejsca dla nowo przybywających psów z interwencji, na odseparowanie psów i kotów po zabiegach kastracji czy sterylizacji. A zwierzaków cały czas przybywa – dodaje.
Warunki „bezdomniaków” mogą znacznie poprawić się już pod koniec maja.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.