Radni D. Rydian i A. Mroczyk razem z burmistrzem wsparli strażaków z Mącznik. Radni D. Rydian i A. Mroczyk razem z burmistrzem wsparli strażaków z Mącznik.

Przekazali sprzęt strażakom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę radni miejscy, Daniel Rydian i Arkadiusz Mroczyk, wraz z burmistrzem Wojciechem Ziętkowskim przekazali strażakom z OSP Mączniki dwie kamizelki oraz koło ratunkowe, zakupione że środków Stowarzyszenia „Zawsze dla Średzian”.

Przekazane sprzęty wspomogą strażaków z Mącznik w ewentualnych działaniach nad średzkim jeziorem.
– Zgłosił się do mnie Rafał Ladrowski, sołtys Mącznik. Prosił o pomoc w doposażeniu jednostki OSP Mączniki, która znajduje się bardzo blisko średzkiego jeziora, a w przypadku akcji nad średzkim zalewem praktycznie nie dysponowała żadnym sprzętem ratowniczym. Ze środków Stowarzyszenia „Zawsze dla Średzian” zakupiłem dwie kamizelki asekuracyjne oraz koło ratunkowe – mówi Daniel Rydian.
Radny planuje, że w przyszłym roku Stowarzyszenie „Zawsze dla Średzian” również wesprze strażaków, kupując kolejny sprzęt, który zwiększy możliwości ratunkowe druhów z Mącznik.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.