W ramach programu „Pięknieje wielkopolska wieś” powstała siłownia zewnętrzna w Sulęcinie. W ramach programu „Pięknieje wielkopolska wieś” powstała siłownia zewnętrzna w Sulęcinie.

Przystąpią do odnowy wsi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziesięć sołectw z gminy Środa będzie ubiegać się o zgłoszenie do programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Może to być okazja do uzyskania dotacji na małe projekty inwestycyjne.

W ostatnich dwóch miesiącach do programu wpłynęły zgłoszenia od kilku sołectw. Na styczniowej sesji radni zaakceptowali pierwszych sześć miejscowości: Olszewo, Bieganowo, Marianowo Brodowskie, Czarne Piątkowo, Zielniczki i Tadeuszewo. Pod koniec lutego na kolejnej sesji okazało się, że pojawiły się następne zainteresowane sołectwa: Brodowo, Winna Góra, Brzezie i Chudzice.
Podczas najbliższych miesięcy przedstawiciele sołectw przystąpią do utworzenia pięcioosobowej grupy odnowy wsi wraz z liderem i do opracowania programu rozwoju sołectw. Jest to warunek konieczny, aby w przyszłości ubiegać się o możliwość uzyskania dotacji na tzw. małe projekty w ramach programów nadzorowanych przez Urząd Marszałkowski. W ubiegłych latach żadna z miejscowości naszej gminy nie była zainteresowana udziałem w podziale zewnętrznych środków.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.