Oceń ten artykuł
(1 głos)

Każdy chyba już w naszym mieście słyszał o międzynarodowej kampanii Pola Nadziei, stawiającej sobie za cel szerzenie idei hospicyjnej oraz zbieranie funduszy na funkcjonujące i budowane hospicja.

W nadchodzącą sobotę 23 marca, już po raz siódmy, w godzinach 9:00-13:00 na ulice Środy wyjdą szkolni wolontariusze i ich opiekunowie, aby prowadzić kwestę na budowę średzkiego hospicjum. Tradycyjnie, za każdy datek, wręczać będą żonkile, a dla najmłodszych przygotowane będą żółte i błękitne balony z „łapką”.

W sobotnią akcję, organizowaną przez Stowarzyszenie „Hospicjum im. Piotra Króla”, zaangażowani będą wolontariusze z Zespołu Szkół Akademickich, CKZiU, LO, Keglika, Szkoły Podstawowej w Słupi oraz Zespołu Szkół Rolniczych – razem ponad 180 osób w 36 zespołach, podzielonych na dwie grupy.

Przygotowując młodzież do udziału w zbiórce, Stowarzyszenie zorganizowało dla 8 szkół średzkich oraz uczniów ze Słupi warsztaty „Praktyczne przygotowanie wolontariuszy do udziału w akcjach wspierających budowę hospicjum w Środzie Wielkopolskiej”. Podczas tych zajęć przekazywana była wiedza na temat budowy i działalności hospicjum. Miały one także na celu przygotowanie uczniów do uczestnictwa w wolontariacie i do bezpośrednich kontaktów z osobami, których życzliwość wolontariusz chce pozyskać. To oczywiście kompetencje, które przydadzą się nie tylko podczas akcji hospicyjnych, ale i w całym dorosłym życiu. Warsztaty sfinansowane zostały ze środków Starostwa Powiatowego i Gminy Środa.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.