Pod znakiem zapytania stoi przyszłość "Keglika" Pod znakiem zapytania stoi przyszłość "Keglika"

Co dalej z Keglikiem?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pojawiły się informacje, że niepubliczna szkoła „Keglik” nie będzie miała możliwości na dalsze funkcjonowanie przy ul. Ks. Kegla. Istnieje prawdopodobieństwo, że po reformie oświatowej, kiedy liceum przyjmie podwójny rocznik klas pierwszych, zabraknie miejsca w budynku „Ogólniaka”.

„Keglik” rozpoczął swoją działalność w budynku liceum jako gimnazjum. Po reformie objął edukację także klasy podstawowe. Szkołę od początku prowadzi Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie.

Na wieść, że starostwo może nie przedłużyć "Keglikowi" umowy dzierżawy lokali w LO, rodzice i uczniowie wystosowali pisma do starosty i Rady Powiatu, a także utworzyli profil na Facebooku „Ratujemy Keglika” w obronie szkoły.  - Żywo interesuję się tematem „Keglika”. Po pierwszej rozmowie z panią dyrektor Ostrowską stwierdziłem, że może uda się prowadzić kolejny rok nabór w niepublicznej szkole i próbować „przeżyć” rok dłużej, szukając w tym czasie nowego lokalu. Przyznaję, iż zrobiłem to trochę nierozważnie, gdyż zarządcą obiektu liceum jest dyrektor i to on jest jego dysponentem – tłumaczy starosta Ernest Iwańczuk. - Oczywiście, jeżeli w budynku ma być prowadzona inna działalność niż liceum, w tym inna szkoła, zgoda starostwa jest niezbędna, ale pierwszeństwo w podejmowaniu decyzji ma dyrektor – dodaje.

- Przedstawiłam staroście nasze plany na najbliższy rok szkolny i zgodnie z nimi nie jesteśmy w stanie pomieścić się w dwie szkoły – mówi dyrektor „Ogólnika” Katarzyna Światowy. - Nabór prowadzić będziemy do 7 klas pierwszych, które będą realizować przedmioty ponadklasowe rozszerzone. Przy 6 oddziałach to aż 10 grup. Dlatego potrzebujemy więcej klas – tłumaczy. Podkreśla jednak, że jest tylko zarządcą obiektu, a właścicielem jest starostwo i to ono decyduje, komu wynajmują pomieszczenia.

O dalszych decyzjach podejmowanych w sprawie „Keglika” informować będziemy na bieżąco w kolejnych wydaniach „Głosu”.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.