Po wyburzonych budynkach została pusta przestrzeń. Po wyburzonych budynkach została pusta przestrzeń.

Zmiana krajobrazu przy PKP

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kilka tygodni temu informowaliśmy o rozpoczęciu wyburzania dawnego budynku ekspedycji mieszczącego się naprzeciw dworca PKP w Środzie.

Od wielu lat był on bowiem nieczynny, a spółka PKP poinformowała, że budynek był dla niej obiektem zbędnym. Jego stan techniczny pogarszał się i mógł zagrażać mieszkańcom, dlatego postanowiono go wyburzyć.
W ubiegłym tygodniu podróżni mogli już zauważyć, że po starej ruinie nie ma już śladu. Teren po budynku został zasypany i wyrównany.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Krzysztof Krzysztof 11 marzec 2019

    Już wkrótce w tym miejscu, które widzimy na zdjęciu, stanie kontener i 40m strunobetonowa wieża dla systemu GSM-R. Podobne staną koło budynku stacyjnego w Sulęcinku oraz na ładowni w Chociczy (mniej więcej na wysokości parkingu na nowych bloków). Projekty budowlane i ustalenia lokalizacji celu publicznego już są. Jest element budowy systemu bezpiecznej łączności GSM-R pomiędzy dyżurnymi ruchu a maszynistami na obszarze całej Polski.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.