Wydrukuj tę stronę
Operowany chłopiec czuję się już lepiej. Operowany chłopiec czuję się już lepiej.

Minął już miesiąc po operacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Minęło już kilka tygodni od operacji Szymona Walkowiaka przeprowadzonej przez dr Paleya w Warszawie. Jak czuje się chłopiec?

Przypomnijmy, że Szymek walczy z obustronną wadą kości strzałkowej fibular hemimelia. Zabieg nie doszedłby do skutku, gdyby nie pomoc średzian i nie tylko, którzy wpłacili na konto zbiórki ponad 400 tys. zł.

- Szymek jest już od tygodnia w domu i z każdym dniem czuje się coraz lepiej. Pomimo tego, że czasem pojawia się ból, to przyzwyczaił się już do gipsu. W ciągu dnia radzi sobie w nim bardzo dobrze. Jest niesamowicie dzielny i nie poddaje się. Ciągle znajduje coraz to nowsze sposoby na zabawę. Gips najbardziej doskwiera mu jednak w nocy – informują rodzice Szymona.
Jak dodają, Szymek będzie mieć gips na nóżkach jeszcze przez najbliższe 8 tygodni. Potem czeka go zabieg usunięcia drutów, a następnie rehabilitacja i nauka chodzenia. Datki na dalsze leczenia Szymka można przekazać 1 % podatku (KRS: 0000037904, Cel szczegółowy 1%, 32869 Walkowiak Szymon).

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl