Za strzelanie petardami w okresie okołosylwestrowym straż miejska będzie karać grzywną. Za strzelanie petardami w okresie okołosylwestrowym straż miejska będzie karać grzywną.

Będą kary za petardy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rada Miejska przegłosowała uchwałę zakazującą używania fajerwerków, petard i innych materiałów pirotechnicznych na terenie naszej gminy. Za złamanie zarządzenia grozić będą kary grzywny.

Na październikowej sesji Rady Miejskiej przedstawiciele średzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wystąpili do radnych z apelem, by zakazać stosowania materiałów pirotechnicznych w okresie okołosylwestrowym. Chodziło głównie o używanie petard i innych hałasujących materiałów na ulicach miasta przez osoby prywatne. Powoduje to ogromny stres u zwierząt, których słuch jest lepszy od ludzkiego. TOZ sugerował, że na takim zakazie skorzystają także mieszkańcy.
Popierający wniosek radny Paweł Dopierała stworzył projekt uchwały, który został przegłosowany na zeszłotygodniowej sesji. Zgodnie z nim, wyłączając 27 grudnia (rocznicę Powstania Wielkopolskiego), sylwestra i Nowy Rok, od 20 grudnia do 20 stycznia za „strzelenie” petardą każdy będzie mógł zostać ukarany przez straż miejską karą grzywny w wysokości 20 – 5000 zł. Czy to pomoże?
Uchwała nie likwiduje wielkich i głośnych pokazów sztucznych ogni organizowanych przez miasto oraz mieszkańców świętujących północ w sylwestra, ale może pomóc właścicielom czworonogów, którzy już kilka tygodni przed Nowym Rokiem zmagają się ze strachem swoich pupili. Czy faktycznie młodzież przestanie straszyć hukami zwierzęta na średzkich ulicach? To w głównej mierze zależeć będzie od mieszkańców i strażników miejskich

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.