Policjanci zabezpieczyli sporą ilość środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli sporą ilość środków odurzających. KPP Pleszew

Ponad dwa kilogramy narkotyków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci kryminalni z Pleszewa zabezpieczyli ponad 2 kilogramy środków odurzających i zatrzymali 5 osób związanych z przestępczością narkotykową. Dwie spośród zatrzymanych osób, które zostały tymczasowo aresztowane, były mieszkańcami powiatu średzkiego.

W środę 13 lutego do pleszewskiej komendy zgłosili się rodzice 15-latki, u której znaleźli amfetaminę. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Jeszcze tego samego dnia wytypowano mężczyznę, który dostarczył narkotyki dziewczynie. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Czermin w powiecie pleszewskim.

Policjanci kontynuowali czynności procesowe, m.in. przeszukując miejsce zamieszkania mężczyzny i ujawnili tam narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy, metaamfetaminy i tabletek ekstazy. Przeszukanie to zakończyło się zatrzymaniem 18-latka i jego 34-letniego współlokatora.

W toku wykonywanych czynności, pleszewscy kryminalni ustalili kolejne osoby, mogące mieć związek z przestępczym procederem. 14 lutego weszli do kolejnych dwóch mieszkań, tym razem na terenie powiatu średzkiego. Odnaleźli i zabezpieczyli tam łącznie ponad dwa kilogramy narkotyków: amfetaminy, marihuany, metaamfetaminy, kilkanaście tabletek ekstazy, a także przedmioty służące do ich dystrybucji: wagi, młynki i woreczki strunowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość pieniędzy, które mogą pochodzić z przestępczego procederu. Po przeszukaniach, policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców naszego powiatu: 36-letniego i 37-letniego.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu pleszewskiej komendy. Dwóch średzian usłyszało prokuratorskie zarzuty, dotyczące posiadania znacznej ilości środków narkotycznych, a starszy z nich odpowie dodatkowo za udzielenie narkotyków. Mężczyźni byli już w przeszłości karani za podobne czyny. W sobotę 16 lutego sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące obu mężczyzn.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, za udzielenie do 8 lat pozbawienia wolności.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.