Zebrania sołeckie będą odbywać się w lutym i marcu. Zebrania sołeckie będą odbywać się w lutym i marcu.

Trwają wybory sołeckie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwają zebrania sołeckie w gminie Środa. Do tej pory doszło do zmian w pięciu sołectwach.

Jedna z ostatnich zmian nastąpiła w Jarosławcu, gdzie nowym sołtysem został Bogusław Makowski. Zastąpił on na tym stanowisku Krystynę Rachwalską. Inaczej będzie też w Janowie, w którym wybory sołeckie wygrał Andrzej Owsianowski i tym samym zastąpił Andrzeja Niemczala. 

W Brzeziu zwyciężył Paweł Ławniczak, który zastąpił na tym stanowisku Wiesława Olejniczaka, natomiast w Chudzicach nowym gospodarzem sołectwa został Adrian Pankiewicz, tym samym zastępując Romana Mazura. Jeszcze wcześniej doszło do sensacyjnej zmiany w Brodowie. Wieloletni sołtys Janusz Stachowiak przegrał z Anną Woźnicą-Ogińską.

Do zmian nie doszło w: Annopolu – Paulina Kowalska, Babinie – Daria Wlaszczyk, Bieganowie – Bernadeta Przybyłowicz, Czarnym Piątkowie – Anna Kicińska, Chociczy – Jan Grabowski, Chwałkowie – Czesław Cychnerski, Dębiczu – Ryszard Małecki i Januszewie – Elwira Kubisiak, Lorence - Marek Plewa i Nadziejewie - Grzegorz Głowacki.

Zebrania sołeckie w kolejnych miejscowościach będą odbywać się w lutym i marcu. Informacje o ich terminie, godzinie i miejscu spotkania można znaleźć w gablotach w każdym z sołectw.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.