Rozpoczęta już budowa parku na „Korbolach”. Rozpoczęta już budowa parku na „Korbolach”.

Parku na "Korbolach" nie będzie?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Z planowanego budżetu powiatu na rok 2019 zniknęła kwota przewidziana na budowę parku na „Korbolach”. Czy to oznacza, że mieszkańcy tamtego rejonu muszą liczyć się ze zmianą dotychczasowych planów?

Tak zwane „Zielone Płuca dla Środy” miały powstać we współpracy na linii gmina – powiat. Włodarze poprzedniej kadencji mieli nabyć tereny między ul. Kilińskiego a Topolską, aż do Kosynierów w kierunku Jarosławca – wzdłuż rowu Topolskiego i utworzyć tam park. Jak wówczas informowano, planowano wzbogacić Środę nie tylko o nowe tereny zielone, ale również o miejsce wypoczynku. Projekt miał obejmować park wraz z ławkami oraz ścieżkami.
W ubiegłym roku rozpoczęły się już prace nad tworzeniem takiego miejsca na „Korbolach”, jednak z budżetu na ten rok wycofano środki na dalsze prace w tym celu. Zapytaliśmy więc starostę Ernesta Iwańczuka, co to oznacza.
– Zaprosiłem poprzedniego starostę na spotkanie, aby opowiedział mi o tej inicjatywie. Niestety nie przyjął mojego zaproszenia, mówiąc, że powinienem zapoznać się z dokumentacją. Takie rzeczy, jak wizja funkcjonowania parku, nie wynikają jednak z dokumentów, a z oglądu sytuacji i rozmów z mieszkańcami – tłumaczy E. Iwańczuk. W jego ocenie Środa jest dość zielonym miastem. – Nie ma dramatycznej potrzeby natychmiastowego poszukiwania kolejnych miejsc zielonych. Oczywiście jestem za tym, żeby nasze miasto miało piękne zielone miejsce ale myślę, że trzeba to zrobić we współpracy z gminą. Postanowiłem więc namówić zarząd na wyłączenie tego zadania z budżetu powiatu i przemyśleć oraz przedyskutować inną realizację takiego pomysłu, wraz z gminą – dodaje starosta.
O możliwych decyzjach gminy w tym temacie będziemy informować w kolejnych wydaniach GPŚ.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.