W budynku przy ul. Daszyńskiego znajduje się urząd gminy, starostwo powiatowe i prokuratura rejonowa. W budynku przy ul. Daszyńskiego znajduje się urząd gminy, starostwo powiatowe i prokuratura rejonowa.

Zagrożona konstrukcja urzędu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Radny Grzegorz Budasz ma zastrzeżenia do budynku, w którym obecnie znajdują się urząd miasta, starostwo i prokuratura. Czy są to słuszne uwagi?

Sprawa pojawiła się na sesji Rady Miejskiej w czwartek 31 stycznia. G. Budasz dopytywał o bezpieczeństwo pracowników, którzy przebywają w godzinach pracy w budynku przy ul. Daszyńskiego. Radny miał spore wątpliwości dotyczące działań nadzoru budowlanego.

– W poniedziałek (28 stycznia), Prokuratura Rejonowa poinformowała, że istnieje zagrożenie bezpieczeństwa pracowników urzędu i prokuratury. Podjęliśmy działania, aby sprawdzić, co jest przyczyną. Nadzór budowlany uznał, że istnieje obciążenie dokumentów i materiałów w części użytkowanej przez Prokuraturę Rejonową. Przy współpracy z ZGK udało nam się wywieść część dokumentów do nowej siedziby. Odciążyło to zdecydowanie piętro – mówiła wiceburmistrz Maria Mieszczak. Jednocześnie zapewniła, że nie ma mowy o katastrofie budowlanej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.