Takie budki dla kotów postawiono m.in. w okolicy ul. Rejtana. Takie budki dla kotów postawiono m.in. w okolicy ul. Rejtana.

Domki dla kotów na osiedlach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bezdomnym kotom nie jest łatwo przetrwać zimę. Aby im to ułatwić, na niektórych ulicach i osiedlach w Środzie postawiono specjalne domki, które mają zapewnić im schronienie w zimne i mokre dni. Czyj był to pomysł?

W Środzie żyją bezpańskie koty. Przy pomocy ludzi, którzy je dokarmiają, radzą sobie całkiem dobrze. Miewają jednak problem ze znalezieniem miejsca na nocleg, zwłaszcza zimą, gdy dokucza im mróz. Szukają ciepła w piwnicach, z których są przeganianie, czy też nad kołami samochodów, gdzie mogą zginąć, gdy auto ruszy.
Mieszkańcy należący do Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w naszym mieście zwrócili się z prośbą do prezesa o sfinansowanie z bieżących środków obrotowych spółdzielni zakupu kilku domków dla kotów i umieszczenie ich w różnych miejscach. Tak też się stało.
– Stanęły cztery domki, które zostały dyskretnie zlokalizowane w sąsiedztwie budynków znajdujących się przy ul. 20 Października 38E, Sportowej 2, Rejtana 2 oraz na Osiedlu Młodych 6 – poinformował Rafał Piechowiak, prezes spółdzielni. W każdym z nich schronienie znajdzie kilka czworonogów, dzięki czemu łatwiejsze życie zimą będzie mieć kilkanaście (a nawet kilkadziesiąt) kotów. Okoliczni mieszkańcy dbają także, aby miały one pożywienie.
Warto też przypomnieć, że w przypadku takich domków ważne jest, by nie podchodzić zbyt często do budek. Można bowiem w ten sposób odstraszyć zwierzęta, które nie będą czuły się tam bezpieczne.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.