Informacje ws. decyzji podatkowych i opłaty za odpady komunalne

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Referat Podatkowy Urzędu Miejskiego w Środzie informuje, że do końca lutego zostaną dostarczone decyzje podatkowe wraz z informacją o zmianie stawki opłaty za odpady komunalne, do której, jak co roku, załączona jest książeczka z dowodami wpłat. W niewielkiej części książeczek wystąpił błąd drukarski polegający na przypisaniu błędnych imion i nazwisk we wszywce dla osób, które chcą zrezygnować z wydruku książeczki na rok przyszły.

Pozostałe dane, tj. adres zamieszkania oraz nr identyfikacyjny podatnika są prawidłowe. Urząd Miejski przeprasza za zaistniałą sytuację. Do decyzji podatkowych nie zostały załączone książeczki z drukami wpłat. Wysokość podatku dla większości mieszkańców naszej Gminy mieści się w kwocie do 100 zł, co wymusza jego zapłatę jednorazowo w jednej racie. Książeczki natomiast zawierały 4 odcinki dowodów wpłat i nie było możliwości edycji części z nich na jednoodcinkowe, a reszty na czteroodcinkowe. Osoby dokonujące wpłat podatków gotówką na poczcie lub w bankach mogą odebrać wypełnione dowody wpłat w Referacie Podatkowym na I piętrze Urzędu Miejskiego, pokój 226.
Wpłat podatków i opłat lokalnych na rachunek Gminy Środa Wielkopolska można dokonywać bez prowizji na terenie Gminy Środa Wielkopolska w poniższych instytucjach:
1. w kasie Spółdzielczego Banku Ludowego Filia w Środzie, ul. Szarytek 8/48,
2. we wszystkich placówkach Banku Spółdzielczego,
3. we wszystkich urzędach Poczty Polskiej,
4. w kasie Urzędu Miejskiego w Środzie,
5. w Urzędzie Miejskim w Środzie Wielkopolskiej w pok. 226 można dokonać wpłaty za pomocą kart płatniczych.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.