Jakie imiona średzianie nadawali swoim dzieciom najczęściej? Jakie imiona średzianie nadawali swoim dzieciom najczęściej?

Jakie imiona były modne w 2019 roku?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nadając imię swojemu dziecku, stajemy przed trudnym i odpowiedzialnym wyzwaniem. Imiona, jakie nadajemy naszym pociechom, mają wpływ na całe ich życie. Czy w roku 2018, podobnie jak wcześniej, średzianie postawili na tradycję, czy może w zestawieniu najczęściej nadawanych imion pojawiło się wiele nowości?

Podczas gdy jedni wybierają imiona obcojęzyczne, drudzy stawiają na popularność, a jeszcze inni na pozytywne skojarzenia lub tradycję, a co za tym idzie, nadają imiona po dziadku lub babci. Są jednak takie imiona, które nadawane są dzieciom najczęściej.
W zestawieniu przygotowanym przez Marcina Nowaka, naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim, wielu zaskoczeń nie ma. Od kilku lat znajdujemy tam te same imiona. Wśród 1034 zameldowanych w 2018 roku w naszej gminie dzieci, najczęściej powtarzają się te same imiona, co rok wcześniej. Najwięcej dziewczynek nazwano: Maja (27), Lena (21), Maria i Zofia (po 20) oraz Julia (18). Popularnymi imionami dla chłopców były natomiast: Antoni (35), Jan (28), Wojciech (27) oraz Jakub i Franciszek (po 25).
Mniej więcej na środkowych miejscach zestawienia znalazły się imiona: Alicja, Aleksandra i Amelia, oraz męskie: Wiktor, Piotr i Ignacy.
Które imiona nadawano jednak najrzadziej?
Jeśli nie chcemy, aby nasza córka spotkała w klasie dziewczynki o tym samym imieniu, powinniśmy zdecydować się na jedno z tych: Jagna, Margarita, Syndia lub Leonia. Z pewnością nie spotkamy też wielu chłopców urodzonych w 2018 roku o imionach: Samuel, Alvaro, Siemowit i Nikołaj. Te imiona nadane zostały tylko jednokrotnie w naszej gminie.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.