Rodzice Szymona spoglądają z optymizmem w przyszłość Rodzice Szymona spoglądają z optymizmem w przyszłość Archiwum prywatne

Mobilizacja zakończona sukcesem

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ogromnym sukcesem okazała się zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na leczenie 2-letniego Szymka Walkowiaka ze Środy. W ciągu niecałego miesiąca udało się zebrać ponad 383 tys. zł. Zbiórka nie została zakończona. Jeszcze przez kilka dni można dokonywać wpłat.

Przypomnijmy, że Szymek Walkowiak zmaga się z bardzo rzadko występującą obustronną wadą kości strzałkowej o nazwie fibular hemimelia. Prawa rączka chłopca ma tylko dwa paluszki, a obie nogi są zdeformowane: lewa jest krótsza i trzypalczasta, a prawa czteropalczasta i ugięta szpotawo. Po wielu konsultacjach u kilku lekarzy termin operacji został wyznaczony na wrzesień 2019 r. Jednak okazało się, że taką operację Szymek powinien przejść najpóźniej do marca 2019 r.

W poszukiwaniu ratunku rodzice Szymka trafili do amerykańskiego doktora Drora Paleya, który zajmuje się operowaniem podobnych wad. Światowej sławy specjalista przyleciał do Polski i podczas konsultacji zaoferował priorytetowy termin operacji w styczniu 2019 r. właśnie w naszym kraju. Istotną przeszkodą w tamtym momencie okazały się ogromne pieniądze, bowiem koszt takiego zabiegu przekraczał 350 tysięcy złotych.

Rodzice chłopca postanowili działać i założyli zbiórkę na portalu siepomaga.pl. Informacja o takich działaniach trafiła do lokalnych mediów i społeczności internetowej. Zbiórką zainteresowała się też redakcja Głosu Wielkopolskiego, a także telewizje TVP 3 Poznań i TVN. Na Facebooku powstała specjalna grupa, w której można było wystawiać różne przedmioty, a następnie je licytować. Wielka mobilizacja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wymagana kwota została zebrana w czwartek 3 stycznia. Nastąpiło to na kilka dni przed zakończeniem zbiórki, czyli przed 14 stycznia.

- Coś co jeszcze kilka tygodni temu wydawało nam się niemożliwe stało się faktem. Kwota do uzbierania była ogromna, czasu mało, a jednak się udało. To wszystko dzięki Wam. Dziękujemy każdemu z Was, że stanęliście z nami do walki o zdrowie i lepszą przyszłość dla naszego synka. Nie jesteśmy w stanie opisać słowami co teraz czujemy. Pozostaje nam tylko napisać DZIĘKUJEMY!!! - napisali na Facebooku rodzice Szymka, Aleksandra i Tomasz Walkowiakowie.

Zbiórka pieniędzy trwa jeszcze na stronie www.siepomaga.pl/szymekwalkowiak. Jak zaznaczają rodzice Szymka, dodatkowa kwota zostanie przechowana przez fundację i w przyszłości przeznaczona na kolejne etapy leczenia. Pieniądze można wpłacać do 14 stycznia. Więcej informacji o dalszym leczeniu Szymka podamy w najbliższym wydaniu "Głosu Powiatu Średzkiego".

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.