Kiedy czeka nas długi weekend w 2019 roku? Kiedy czeka nas długi weekend w 2019 roku?

Kiedy wziąć urlop w 2019 roku, żeby mieć długi weekend?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Myślami wybiegamy już w nowy rok. Nie ma bowiem lepszego momentu na to, by planować wakacje, niż właśnie wcześniejszy sezon – to wtedy mamy okazję złapać najbardziej atrakcyjne oferty wyjazdów. Jak wypadają więc święta i wolne dni w 2019 roku? Kiedy warto wziąć urlop, żeby zrobić sobie długi weekend?

Które dni najlepiej przeznaczyć na urlop tak, by móc się cieszyć wolnym czasem jak najdłużej? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie niejeden średzianin. Okazji będzie sporo, bo aż siedem, a pierwsza jeszcze w bieżącym roku. Jeśli nie będziemy pracować w ostatni dzień grudnia, czeka nas kilka dni wolnego na przełomie roku. 1 stycznia bowiem przypada we wtorek, więc biorąc trzy dni urlopu, mamy łącznie aż 9 dni odpoczynku.

W przyszłym roku również majówka wypada bardzo korzystnie. Jeśli wypiszemy wolne w pracy na 2 maja, mamy do dyspozycji aż 5 dni wolnych (od środy do niedzieli). Boże Ciało za to przypada w czwartek 20 czerwca. Dlatego także wtedy będziemy mogli cieszyć się 4 dniami wolnymi, o ile uda się wziąć urlop w piątek 21 czerwca.

Chwile wytchnienia od pracy złapiecie też w sierpniu. W połowie miesiąca, w czwartek 15 sierpnia, wypada bowiem Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Zakładając, że w piątek nie będziemy pracować, znów odpoczniemy przez 4 dni.

Na kolejne dni wolne trzeba będzie trochę poczekać. Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada, w 2019 roku przypadnie w piątek i znów mamy przedłużony weekend. Dzień Niepodległości natomiast obchodzić będziemy w poniedziałek, więc „poświętujemy” od 9 do 11 listopada.

Przyszłoroczny okres świąteczny także zapowiada się obiecująco. Wigilia wypada we wtorek, dlatego jeśli zrobimy sobie wolne od pracy w piątek 27 grudnia i dalej w poniedziałek 30 grudnia i sylwestra, leniuchować będziemy w sumie przez 8 dni.

Dni wolne w 2019 roku:

1 stycznia (wtorek) – Nowy Rok

6 stycznia (niedziela) – Święto Trzech Króli

21 kwietnia (niedziela) – Niedziela Wielkanocna

22 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny

1 maja (środa) – Święto Pracy

3 maja (piątek) – Święto Konstytucji 3 maja

9 czerwca (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego

20 czerwca (czwartek) – Boże Ciało

15 sierpnia (czwartek) – Święto Wojska Polskiego

1 listopada (piątek) – Wszystkich Świętych

11 listopada (poniedziałek) – Święto Niepodległości

25 i 26 grudnia (środa i czwartek) – Boże Narodzenie

Ferie zimowe w Wielkopolsce w 2019 r. wypadają w dniach 14-27 stycznia.

 

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.